Zadzwoń i nawiąż współpracę 505 496 735

Title Image

Projektowanie ogrodów

Strona główna  /  Projektowanie ogrodów

Zakres realizowanych usług

Kompleksowa obsługa projektowa ogrodów

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu to zawsze niepowtarzalne opracowanie dopasowane do konkretnych wymagań Inwestora oraz przestrzeni, którą dysponuje. Proponujemy rożne formy projektu, natomiast najczęściej wybieraną formą jest projekt kompleksowy. W jego skład wchodzą:

  • 2 koncepcje projektowe (rzuty terenu, szkice) +korekty pogrzebne do wypracowania najlepszego rozwiązania
  • koncepcja wizualna, czyli wizualizacja najważniejszych fragmentów ogrodu wraz z niezbędną ilością korekt
  • kosztorys materiałów i robocizny (np. koszt roślin, nawierzchni, oświetlenia)
  • dokumentacja wykonawcza wraz z ostatecznym kosztorysem ogrodu, czyli opracowania niezbędne do wykonania realizacji ogrodu.

Projekt ogrodu pod klucz

Jest to usługa, kierowana do osób, które bardzo cenią swój czas i nie mają chęci ani czasu na zgłębianie wiedzy o ogrodach czy wybierania roślin w szkółkach. Na spotkaniach projektowych Państwo akceptują projekt tak jak w wersji projektu podstawowego i pozostawią naszej pracowni całkowity nadzór nad realizacją ogrodu. Podpisujemy umowy z wykonawcami prac ogrodowych oraz nadzorujemy przebieg inwestycji Oddajemy Państwu zrealizowany ogród w finalnej wersji. Projekt ogrodu pod klucz zakłada, że cała odpowiedzialność związana z koordynacją prac oraz terminowością i dokładnością wykonanych etapów realizacji spoczywa na nas. Taka obsługa realizacyjna daje pełną kontrolę pracowni nad efektem finalnym, aby mogli Państwo cieszyć się wspaniałym, ZAPROJEKTOWANYM ogrodem, tarasem lub innym terenem zieleni.

Pozostałe prace

Wykonujemy także opracowania ekofizjograficzne, opracowania przyrodnicze, inwentaryzacje drzewostanu miejskich, parkowych itp.,

  • opracowania dotyczące gospodarki drzewostanem
  • projekty kapliczek oraz ich otoczenia, zieleni na cmentarzach
  • inne specjalistyczne opracowania z zakresu architektury krajobrazu

Zrealizuj razem z nami własny oraz wymarzony ogród!

IMG_4641
IMG_4637

Poznaj etapy współpracy

Projekt ogrodu lub innych terenów zieleni składa się z następujących elementów i etapów.

Etap 1

Inwentaryzacja

Rozmowy i wywiady wstępne, poznanie Państwa oraz potrzeb, wizyta na terenie inwestycji oraz inwentaryzacja stanu obecnego, pomiary, dokumentacja zdjęciowa.

Etap 2

Koncepcja projektowa

Projekt koncepcyjny: zawiera co najmniej dwie propozycje rzutów terenu, przedstawiają one zagospodarowanie terenu, z uwzględnieniem projektowanych elementów przyszłego ogrodu tj. plan nasadzeń roślinnych, plan nawierzchni, mała architektura. Koncepcja wizualna: wizualizacja wybranych fragmentów ogrodu.

Etap 3

Kosztorysowanie

Kosztorys wstępny zawierający ilościowy spis roślin, materiałów do budowy nawierzchni utwardzonych, materiałów do budowy elementów małej architektury, wykaz kosztów realizacji projektu z cenami poszczególnych prac.

Etap 4

Projekt wykonawczy

Zawiera rzut zagospodarowania ternu, gdzie na planie przedstawione są obiekty dokładnie zlokalizowane i zwymiarowane. Ponadto przedstawione są gatunki roślin wraz z ich ilością.

Etap 5

Dokumentacja projektu

Przy oddaniu końcowej dokumentacji projektowej następuje jej szczegółowe omówienie, spotkania z ogrodnikami wykonującymi projekt ogrodu, wizyta w szkółce w celu wybrania najbardziej znaczących i unikalnych dla projektu roślin.

Najnowsze realizacje ogrodów

Sprawdź projekty ogrodów, które wykonaliśmy do tej pory. Przekonaj się o jakości, którą chcemy Ci zaoferować.

Zacznijmy współpracę! Wystarczy skontaktować się z nami!